دیجیتال ویترین
اشتراک VIP
آفلاین 415 لایک
علی

آیا خدا برای بنده اش کافی نیست ؟؟؟ [درباره من]

اطلاعات

سایر اطلاعات
علی
76804 امتیاز
عضو برتر
1372-05-11
مرد - مجرد
اسلام
همدان
کاردانی
ترمینال - دلداری مسافرای جامونده :))
مشغول خدمت
شهادت

دنبال کنندگان

522 نفر

طرفداران

415 نفر

بازديدکنندگان پروفايل

توضیحات
vip

مدال های کاربر

کاربر ايما عضو رسمي کاردان عضو فعال حرفه اي عضو ويژه کاربر ارزشمند عضو برتر

کد QR شخصی

فروشگاه شارژ ایما

حرف دل علی:
_
حسن اساسی
حسن اساسی
مولای متقیان و یگانه سالک راه و راهنمای حقیقی در مسجد فریاد می زد به طوری که همسایه های مسجد می شنیدند: تجهزوا رحمکم الله فقد نودی فیکم بالرحیل. (53)
هیچ تجهیزی در سفر آخرت برای شما مفید نیفتد الا کمالات نفسانیه و تقوای قلب و اعمال صالحه و صفای باطن. بی عیب بودن و بی غش بودن. فرضا که اهل ایمان ناقص صوری باشی، باید از این غش ها خالص شوی تا در زمره سعدا و صالحین قرارگیری. رفع غش با آتش توبه و ندامت، و گذاشتن نفس را در کوره عتاب و ملام، و ذوب کردن آن را به آتش پشیمانی، و برگشت به سوی خدا است. در این عالم خودت را اصلاح بکن و الا در کوره عذاب الهی و نار الله الموقده (54) قلبت را ذوب کنند و خدا می داند چند قرن از قرن های آخرت، این اصلاح طول می کشد. پاک شدن در این عالم، سهل و آسان است تغییرات و تبدیلات در این نشاه خیلی زود واقع می شود، و اما در آن عالم تغییر به طور دیگری است و زوال یک ملکه از ملکات نفس، قرن ها طول دارد.
دیدگاه
· 6 لایک:
حسن اساسی
حسن اساسی
امام عارفان و اميرمؤمنان علي بن ابي‌طالب صلواةالله و سلامه علیه و فرزندان طاهرينش، در مناجات شعبانيه، با آن سوز و گداز طلب مي‌كنند و به محضر الهي عرضه مي‌دارند:

الهي هب لي كمال الانقطاع اليك وانر ابصار قلوبنا بضياء نظرها اليك حتي تخرق ابصار القلوب حجب النور وتصل الي معدن العظمة وتصير ارواحنا معلّقَةً بعزّ قدسك. [۱۱]

دريدن حجاب‌هاي نورانی فراي حجاب‌هاي ظلمانی و وصول به معدن عظمت و تعلق به ساحت عزّ ربوبي و در نهايت ديدار قلبي با خداي متعال، در پي تحصيل كمال انقطاع از هرچه غير اوست، كاملاً بر ترتّب عرفان نظري و معارف شهودي بر عرفان عملی كه لبّ آن انقطاع از غير حق است، دلالتي واضح و آشكار دارد.
دیدگاه
· 4 لایک:
حسن اساسی
حسن اساسی
آیةالله حاج شیخ علی رضائی

شتاب‌زدگی در سرشت آدمی وجود دارد و طی مسیر از راه میان‌بر مورد علاقۀ انسان‌هاست.

در سخنان معصومان: چنین مضامینی را مشاهده می‌کنیم، به عنوان مثال امام سجاد علیه السلام می‌فرمایند:

«پروردگارا! ... ما را در نزدیک‌ترین راه‌ها برای حضور به خدمتت سیر ده، دور را بر ما نزدیک ساز و ...».

در دعاها و همچنین در عبارات عرفا به راه میان‌بر یا «اقرب الطرق» تصریح شده است مثلاً استاد در جایی فرموده‌اند:

«بهترین طریق نفی خواطر «توجه به نفس» است که اسرع طرق برای نیل به مقصود است».

در حدیثی از پیامبر گرامی صلی الله علیه وآله وسلم خطاب به علی علیه السلام می‌خوانیم هنگامی که مردم با گونه‌هایی از نیکوکاری به پروردگارشان تقرب جستند، تو با عقل به سویش تقرب جو که از همه پیشی می‌گیری.

و در روایت دیگری می‌خوانیم: «ره سپردن به سوی خداوند با دل‌ها از به زحمت انداختن اعضا و جوارح به اعمال رساننده‌تر است».
دیدگاه
· 7 لایک:
حسن اساسی
حسن اساسی
مصائبى که با تارک الصلاة در روز قیامت، هنگام بیرون آمدن از قبر، بدان مبتلا مى‏شود، عبارت است از:

۱- خداوند فرشته‏اى را بر او مى‏گمارد تا در حالى که مردم به او مى‏نگرند، او را به رو بر زمین بکشد.
۲- سخت از او حساب مى‏کشند.
۳- خداوند هرگز نظر رحمت به او ننموده و از بدیها پاکیزه‏اش نمى‏گرداند، و براى او عذاب دردناکى خواهد بود. (فلاح السائل و نجاح المسائل ص ۲۲، ادب حضور ص ۶۲)

بنابراین با توجه به روایات گفته شده به راحتی می توان این نتیجه را گرفت که عاقبت شومی در انتظار بی نماز می باشد و در روایات از او بسیار مذمّت شده است و وی را همردیف کافر، خراب کننده دین، از بین برنده عمل، یهودی، نصرانی، مجوسی و بی بهره از اسلام معرّفی کرده است.(میزان الحکمه، کلمه صلوة)

البته این به معنای کافر بودن شرعی تارک الصلاة نیست. لذا تا وقتی منکر نماز به عنوان یک اصل ضروری دین نباشد، مسلمان هست.دیدگاه
· 6 لایک:
حسن اساسی
حسن اساسی
حدیث سی و سوم

قال الله تبارک و تعالی

ای فرزند آدم از کسانی که با آرزوی طولانی بدنبال توبه و بدون عمل، امید (سعادت در) آخرت را دارند، مباش.
(و نیز از کسانی مباش که) گفتار اهل زهد را دارند ولی رفتارشان منافقانه است (بطوریکه) اگر چیزی به آنها داده شود قانع نیستند و اگر به آنها چیزی ندهند بی صبری کنند، فرمان به خیر و نیکی داده ولی خود انجام نمی دهند، از بدی نهی می کند ولی خود باز نمی ایستد، صالحین را دوست می دارد ولی خود از آنها نیست، منافقین را دشمن می دارد ولی خود از منافقین است.
ای فرزند آدم هر روز جدیدی که می آید زمین تو را خطاب می کند و می گوید: ای فرزند آدم تو بر پشت من راه می روی ولی (عاقبت) بازگشت تو در دل من خواهد بود، بر پشت من گناه می کنی ولی در درون من عذاب خواهی شد.
ای فرزند آدم من خانه تنهائی و سرای وحشت و منزل تاریکی و لانه عقربها و مارها و خانه (رسوائی و) خواری هستم پس (بکوش) در آباد کردن من، (و من را که خانه تو هستم) خراب نکن.
دیدگاه
· 8 لایک:
صفحات: 1 2 3 4 5 آخرین صفحه
طراحي و اجرا: MyParsi.com
جامعه مجازي ايـــما يک سايت کاربر محور است.
مديريت سايت مسئوليتي در قبال مطالب ارسالي کاربران ندارد.
آیپی (IP) شما: 54.80.87.62