دیجیتال ویترین
اشتراک VIP
آفلاین 416 لایک
حسن اساسی

درونگرا وبه مسائل مذهبی واشعار عرفای فارسی علاقه زیادی دارم [درباره من]

اطلاعات

سایر اطلاعات
حسن اساسی
اساسی
144490 امتیاز
کاربر طلايي
1336-04-15
مرد
- تهران
مشاور تحصیلی
وزن: 85 - قد: 160
nokia
پژو405
ادبیات عرب وعرفان وزبان فارسی وروانشناسی ومسائل روز جامعه

دنبال کنندگان

742 نفر

طرفداران

416 نفر

مدال های کاربر

کاربر ايما عضو رسمي کاردان عضو فعال حرفه اي عضو ويژه کاربر ارزشمند عضو برتر کاربر طلايي

کد QR شخصی

فروشگاه شارژ ایما

حرف دل حسن اساسی:
_
حسن اساسی
حسن اساسی
دعای روز بیست و ششم ماه مبارک رمضان

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهمّ اجْعَل سَعْیی فیهِ مَشْكوراً وذَنْبی فیهِ مَغْفوراً وعَملی فیهِ مَقْبولاً وعَیْبی فیهِ مَسْتوراً یا أسْمَعِ السّامعین.

خدایا قرار بده كوشش مرا در این ماه قدردانـى شده و گناه مرا در این ماه آمرزیده و كردارم را در آن مورد قبول و عیب مرا در آن پوشیده‌اى شنواترین شنوایان.
4 لایک:
حسن اساسی
حسن اساسی
علم لدنی اهل بیت علیهم السلام

حاج آقای قرائتی در مورد ثبوت علم لدنی برای اهل بیت علیهم السلام از آیت الله فاضل(ره) نقل کردند که ایشان فرمودند: وقتی زندگی تمام رهبران و سران فرق و مذاهب را برسی می کنیم می بینیم که همه اینها پیش کسی شاگردی کرده اند اما یک نفر نگفته است که یکی از دوازده امام ما علیهم صلوات الله پیش کسی درس خوانده و شاگردی کرده باشد، [این در حالی است دوست و دشمن اعتراف دارند که اینها عالم ترین و دانشمند ترین افراد بودند، به عنوان نمونه این جمله از ابوحنیفه رئیس مذهب حنفیه معروف است که گفته است: لولا سنتان لهلک نعمان، اگر آن دو سال نبود،(منظورش دو سالی است که نزد امام صادق(ع) شاگردی کرده است.)قطعا نعمان هلاک شده بود.(نعمان نام ابو حنیفه است.)] این مسئله علم لندی اهل بیت علیهم السلام را ثابت می کند.
4 لایک:
حسن اساسی
حسن اساسی
هر كس در اربعين امام حسين(ع) را زيارت كند
عاقبت به شر نمی شود

استاد فاطمی نیا:

من در اينجا ياد مي كنم از يكي از اولياء خدا كه مرحوم پدرم بودند (مرحوم آيت الله زبده السالكين آقاي سيداسماعيل اصفيايي (قدس سره) ايشان زماني كه در حيات بودند مي گفتند اسم نبريم حال كه از دنيا رفته اند، ايشان از كبار اولياء و مجتهدان و بزرگان بود. ايشان مي فرمودند كه من از احاديث پيدا كردم (ايشان خيلي اهل حرف زدن نبودند و فكر مي كنم مكاشفتا پيدا كرده بود) زيارت اربعين يك اثري دارد كه هيچ عمل مستحبي آن را ندارد، و عجيب آن است كه هر كس در اربعين، امام حسين (عليه السلام) را زيارت كند، عاقبت به شر نمي شود و ايمان در قلبش ثبت مي شود.
3 لایک:
حسن اساسی
حسن اساسی
تقوای لسانیبسیاری از ظلمت های ما از زبان است! برزخ را گناهان، تاریک و اعمال خیر رشن می کند.عمده چیزی که برزخ را تاریک می کند، حرف پشت سر مردم است!

آیت الله بهاالدینی فرمودند: آقازاده ای را دیدم که یقه اش را می گرفتند (در عالم برزخ) و می کفتند: چرا فلان حرف را زدی؟! ایشان می فرمودند بعضی از آن ها حیوان بودند! یعنی صورت برزخی بعضی از معترضین، حیوان بود!

اخیرا متوجه شده ام در جامعه ما تقوای لسانی، خیلی کم است، بعضی از متدینین، اهل مسجد، اهل هیئت، تقوای لسانی را از دست داده اند! گویا غیبت واجب است، تهمت و افترا مستحب است!

خدا می داند خیلی خطرناک است،توفیق سلب می شود، قلب تیره می شود،نشاط در عبادات موجود نیست.

کتاب نکته ها از گفته ها جلد اول
2 لایک:
حسن اساسی
حسن اساسی
حضرت محمد (ص) فرمود: «كسى كه روزه او را از غذاهاى مورد علاقه‌‏اش باز دارد برخداست كه به او از غذاهاى بهشتى بخورانند و از شرابهاى بهشتى به او بنوشاند.» و امام صادق فرمود: «هركس كه در روز بسيار گرم براى خدا روزه بگيرد و تشنه شود خداوند هزار فرشته را مى‏ گمارد تا دست‏ به چهره او بكشند و او را بشارت دهند تا هنگامى كه افطار كند.»
4 لایک:
حسن اساسی
حسن اساسی
شکوه آرزو را
بازگو کن
ندار از هیچ کس باکی ،هراسی
به هر چیزی نمیخواهی
بگو نه
اگر راه رهایی زیر سنگ است
تمام کوه ها را زیرو رو کن
وگر بشکست جام آرزویت
تلاطمهای دریا را
سبو کن


ژاله اصفهانی
5 لایک:
حسن اساسی
حسن اساسی
اما بعد . با لنتیجه این وصیت نامه ئی است كه گنهكار خطاء پیشۀ لغزش كار كوتاهی كنندۀ نارسا محمد باقر پسر مولی محمد تقی ( نامۀ اعمالشان بدست راستشان داده شود و آنان با حساب آسان محاسبه شوند ) بسوی فرزندانش و خویشانش وعشایرش و رفقایش و همشهر یهایش و دوستانش و سایر مردم با ایمان ، وصیت كرده است . به آنان وصیت میكنم كه البته شهادت میدهم باینكه غیر از آن غیب مطلق معبود بحقی نیست . اویكتا است و برای او شریكی نیست . البته محمد سید انبیاء و نخبۀ اصفیاء بندۀ خدا و فرستادۀ خدا و پیامبر خدا و دوست خدا و فدائی خدا است . و البته امیرالمؤمنین علی بن ابی طالب و امامان یازده گانه از نسل او همانها كه آخرین ایشان قائم آنها است معصومند ، مطهرند ، از جانب خدا واز جانب رسول خدا ( صلوات الله علیه و علیهم اجمعین ) امامت و خلافتشان منصوص است ، و آنان حجتهای خدایند بر خلق و بعد از سید المرسلین اشرف خلایق اند و البته مرگ راست است . و سئوال قبر راست است و بر انگیخته شدن مردگان راست است و آمدن به محشر راست است . و رجعتی كه فقط طایفۀ شیعۀ امامیة بآن قائلند راست است .
1 لایک:
صفحات: 2 3 4 5 6 آخرین صفحه
طراحي و اجرا: MyParsi.com
جامعه مجازي ايـــما يک سايت کاربر محور است.
مديريت سايت مسئوليتي در قبال مطالب ارسالي کاربران ندارد.
آیپی (IP) شما: 54.198.139.134